jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.
    przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.
    kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.
baner

ROK 2021

Mikołajkowy Turniej Judo w Bochni

(fotorelacja)

W dniu 12 grudnia w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo który w kategorii dzieci starszych (2008/2009) był też ostatnim punktowanym turniejem do Kadry wojewódzkiej. W tych zawodach w młodszych kategoriach wiekowych wystartowali także nasi debiutanci i odnieśli swoje pierwsze sukcesy !  W zawodach wzięło udział 267 zawodników z 22 klubów.

solidarnie wywalczyli brązowe medale !

Gratulacje dla zawodników i trenera  !!!

Mikołajkowy Turniej Judo w Kielcach

Zawodnicy JUDO TORA Wierzchosławice wzięli udział w corocznym Turnieju Mikołajkowym w Kielcach
Tym razem trener Paweł Kita, mógł posłać do boju najmłodszych. Dla niektórych były to pierwsze poważne zawody w karierze !  W stolicy woj. Świętokrzyskiego walczyli: Julia Kozielec, Wiktoria Bodzioch, Oliwia Kurtyka, Antoni Liber, Korneliusz Naklicki, Nikodem Janicki oraz debiutanci Tomasz Bąk, Michał Bogusz i Mateusz Bogusz .

Korneliusz Naklicki

Gratulacje i powadzenia w kolejnych zawodach !

Na zawody transport zapewniła nam GMINA WIERZCHOSŁAWICE

DZIĘKUJEMY!!!

Puchar Polski Juniorek - Oleśnica

Emilia Jagiełło

ponownie na podium w Pucharze Polski !

W niedzielę 21 listopada Emilia walczyła w PUCHARZE POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W OLEŚNICY  Nasza Juniorka Młodsza, rywalizacji w starszej kategorii wiekowej nie zaczęła tym razem najlepiej i po porażce w pierwszej walce, musiała walczyć w repasażach. Tutaj już było dobrze  kolejne zwycięstwa dały Jej możliwość pojedynku o trzecie miejsce w turnieju, który również rozstrzygnęła na swoją korzyść i do swojej bogatej kolekcji dołączyła kolejny medal - tym razem brązowy

GRATULACJE DLA ZAWODNICZKI I TRENERA !

Trenujemy i walczymy razem z: Gmina Wierzchosławice Starostwo Powiatowe w Tarnowie  Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych Strunbet Sp z o o  „Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice”  Ministerstwo Sportu i Turystyki

Puchar Polski Juniorek Młodszych - Bytom

wygrywa Zawody Pucharu Polski w Bytomiu !!!

Zawodniczka JUDO TORA Wierzchosławice w znakomitym stylu wygrała mocno obsadzony, prestiżowy turniej: "OTWARTY PUCHAR POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW MŁODSZYCH VII MEMORIAŁ JÓZEFA WIŚNIEWSKIEGO"
Podopieczna trenera Pawła Kity, wszystkie swoje rywalki pokonała przed czasem przez IPPON  Finałowa walka, w której zwyciężyła w 15 sekundzie aktualną Mistrzynię Polski, była zarazem ostatnim pojedynkiem w karierze Emilii.... w kategorii Juniorek Młodszych Od nowego roku nasza najbardziej utytułowana judoczka będzie już Juniorką
Gratulacje dla zawodniczki i trenera !

Międzynarodowy Turniej Judo w Zakopanem

Nasi zawodnicy walczyli
w XXIV MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU JUDO W ZAKOPANEM

Pierwszy dzień zawodów w Stolicy Polskich Tatr uznajemy za udany !

Julia Kozielec - 2 miejsce
Paulina Kosiaty - 3 miejsce
Kamil Urban - 3 miejsce
Oliwia Kurtyka - 5 miejsce

W drugim dniu walczyli zawodnicy z młodszych roczników.
Trener Paweł Kita podobnie jak wczoraj posłał do boju czwórkę wychowanków: Filipa Kamińskiego, Antoniego Liberę który zdobył brązowy medal , Nikodema Konarskiego -5 miejsce i Kacpra Choczyńskiego - 7 miejsce w turnieju.
Gratulacje i powodzenia w kolejnych zawodach !

Mistrzostwa Polski Seniorek

Debiut Emilii Jagiełło w seniorskich zawodach !

Siódme miejsce zawodniczki JUDO TORA na MP POLSKI W Opolu !

Na głęboka wodę rzucił trener Paweł Kita swoja podopieczną, wyznaczając debiut w seniorkach od razu na Mistrzostwach Polski. Emilia nie przestraszyła się jednak rangi zawodów, ani starszych rywalek i swoja pierwsza walkę w dorosłym judo wygrała przed czasem. W kolejnej rundzie dała się już szybko zaskoczyć późniejszej Mistrzyni Polski i pozostała jej walka w repasażach. Niestety tam w dogrywce niezwykle wyrównanego pojedynku o wejście do strefy medalowej, dostaje trzecia karę shido i kończy Mistrzostwa Polski na 7 miejscu. To naprawdę bardzo dobry wynik !  Nasza zawodniczka, dla której dalej priorytetem są zawody juniorek, na najważniejszą krajową imprezę pojechała przede wszystkim po kolejna lekcję (...nie ma końca w uczeniu się JUDO  ) , oraz doświadczenie które zdobyła, co na pewno zaprocentuje w przyszłości

Gratulacje dla zawodniczki i trenera Paweł Kita

Trenujemy i walczymy dzięki wsparciu Gmina Wierzchosławice - Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

SALT CUP WIELICZKA 2021

W sobotę grupa zawodników wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Wieliczce. Na zawody przyjechało ponad 500 zawodników ! W tym doborowym towarzystwie walczyli Julia Wróblewska, Paulina Kosiaty, Nikodem Janicki, Korneliusz Naklicki, Kamil Urban i Kacper Choczyński który jako jedyny z ekipy przywiózł do domu medal  (brązowy  )

Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Wolbromiu

W sobotę 11 września w Wolbromiu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski
Nasz klub reprezentowała czwórka zawodników. Podopieczni trenera Pawła Kity spisali się znakomicie.
W młodzikach po bardzo dobrych walkach 3 miejsce w wadze do 55 kg wywalczył Kamil Urban. Nasza młodziczka Paulina Kosiaty pomimo dużego zaangażowania nie dotarła na tych zawodach do strefy medalowej.
Bardzo dobrze natomiast po raz kolejny spisała się Emilia Jagiełło. Mistrzyni wywalczyła dwa złote medale w wadze do 63 kg W kategorii wiekowej juniorki młodszej wygrała wszystkie swoje walki przed czasem, a następnie chwilę później powtórzyła wynik i sięgnęła po złoto w kategorii wiekowej juniorek, w której oficjalnie startować będzie dopiero od nowego roku. Druga nasza juniorka Oliwia Nosek okazała się bezkonkurencyjna w wadze do 52 kg. W klasyfikacji drużynowej Juniorów nasz klub uplasował się na 3 pozycji.

Cracow Judo Open

Brązową medalistką
Cracow Judo Open !

W pierwszej edycji turnieju w Krakowie wzięło udział ponad 800 zawodników z 15 państw !  Nasza zawodniczka stoczyła 4 pojedynki. Trzy walki wygrała w efektownym stylu przed czasem, a uległa tylko w jednej o wejście do finału w której spotkała się z późniejszą zwyciężczynią wagi do 63 kg. To był pierwszy start naszej zawodniczki po przerwie wakacyjnej.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. JUDO WIERZCHOSŁAWICE Rights Reserved.