jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.
    przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.
    kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.

ROK 2013

Turniej Mikołajkowy Bochnia

9 MEDALI W BOCHNI,

6 MIEJSCE W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ!!!

W ostatnim Turnieju Judo kończącym sezon startowy roku 2013 niesamowitą formą wykazali się zawodnicy naszej sekcji. W Bochni w Mikołajkowym turnieju, którym był zarazem ostatnim turniejem rankingowym wywalczyli aż 9 medali  ( 2 złote, 3 srebra, 4 brązowe) na 13 reprezentantów sekcji, dzięki temu zajęli wysokie 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 22 kluby biorące udział w zawodach. W zawodach wystartowało aż 282 zawodników!

Schab Sebastian +50 kg

W zawodach zwycięskie walki odnotowali także Michał Paździora zajmując 5 miejsce w kat. 36 kg oraz Kacper Hołda zajmując 7 miejsce w kat. 27 kg oraz Karol Nosek.

W zawodach wzięła udział także Joanna Karakin.

GRATULACJE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

III Finałowe Grand Prix Kraków

6 MEDALI W KRAKOWIE!!! :)

W III Finałowym Grand Prix w Krakowie bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi wychowankowie zdobywając

Aleksandra Nosek 71 kg  Sebastian Schab 57 kg

oraz Zuzanna Drobot  zdobywając brązowy medal w kategorii do 33 kg.

Niestety nie udało się zdobyć medalu najmłodszemu zawodnikowi z reprezentacji klubu Miłoszowi Gibale, ale trzymamy za niego kciuku w następnych zawodach.

W klasyfikacji generalnej Klub Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice zajął 12 miejsce na 22 kluby startujące w trzech odsłonach Grand Prix w Krakowie

Międzynarodowy Turniej Judo - Zakopane

Oliwia Nosek i Aleksandra Piwowarczyk

na podium w Zakopanem

W Międzynarodowym Turnieju w Zakopanem wystartowało 250 zawodników

Na zawodach gościli ekipy zagraniczne z Czech, Słowacji, Francji i Ukrainy.

Bardzo dobrze na zawodach spisały się

Oliwia Nosek która zajęła 2 miejsce w kat. 33 kg

oraz Aleksandra Piwowarczyk zajmując 3 miejsce w kat. 40 kg.

GRATULACJE

Niestety kontuzja wykluczyła Marcina Zwierzyńskiego z walki o brązowy medal.
Marcinowi życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na tatami.

W zawodach wzięli udział także Karol Nosek i Jakub Świerczek ale tym razem bez medali.

OTWARTE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI DZIECI - Kraków

SUKCESY W KRAKOWIE

JUDOCY Z WIERZCHOSŁAWIC ZDOBYWAJĄ KOLEJNE MEDALE W TURNIEJACH RANKINGOWYCH!!!

FOTORELACJA

1. miejsce LAURA SOBOŃ
2. miejsce ALEKSANDRA NOSEK
3. miejsce ALEKSANDRA PIWOWARCZYK
3. miejsce KAROL NOSEK który wygrał wszystkie pojedynki w swojej grupie w tym 2 przed czasem,PRZEGRAŁ ZACIĘTA WALKĘ O FINAŁ
5. miejsce JAKUB ŚWIERCZEK który stoczył  5 walk z których 3 wygrał - dwie  przed czasem a trzecia po zaciętej ponad siedmiominutowej walce !
7. miejsce MIŁOSZ GIBAŁA który był o krok od walk o medale
GRATULACJE!!!

Międzynarodowy Turniej Judo - Tuchów

FILM

FOTORELACJA Z ZAWODÓW

Dobre występy odnotowali nasi judocy

w Otwartym Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci, Młodzików, i Młodziczek w Tuchowie

który był zarazem Turniejem Rankingowym.

W zawodach wzięło udział prawie 250 zawodników z 29 klubów w tym 3 kluby zagraniczne.

II miejsce wywalczyła:

Aleksandra Piwowarczyk  39 kg

III miejsce wywalczyli:

Laura Soboń 48 kg

Karol Nosek 42 kg

Wygrane walki odnotowali także Oliwia Nosek zajmując IV miejsce oraz Dawid Stec który uplasował się na V pozycji.

RELACJA PORTALU MIASTO I LUDZIE

kliknij tutaj

7 MEDALI W BOCHNI!!!

Na turnieju judo organizowanym w Bochni

judocy i judoczki zdobyli 7 medali.

W turnieju wzięło udział 199 dzieci z 16 klubów w tym jeden klub z Ukrainy.

Miłosz Gibała, Michał Paździora, Kacper Kosman,

Wiktor Krupa, Jakub Mitera, Karol Nosek.

I DRUŻYNOWY TURNIEJ DZIECI IM. CC MJR ADAMA BORYCZKI W WIERZCHOSŁAWICACH

(kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii)

I już pierwszy drużynowy turniej judo w Wierzchosławicach za nami, niestety tuż za podium...

W turnieju wzięło udział 5 drużyn w składzie mieszanym (chłopcy,dziewczęta) z Tuchowa, Krakowa, Tarnowa i oczywiście z  Wierzchosławic.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Karol Nosek, który wygrał wszystkie swoje 4 walki z tego 3 przed czasem przez IPPON, a jedną przez Wazarii.

Wygrane walki z przeciwnikami z nie swojego klubu odnotowali także Oliwia Nosek, Sebastian Schab, Aleksandra Nosek, oraz Dawid Stec, który wykonał jeden z najefektowniejszych rzutów podczas turnieju.

Na pochwałę zasługują także najmłodsi zawodnicy turnieju Zuzanna Drobot, Miłosz Gibała, Michał Paździora, którzy mimo przegranych walk pokazali swoim starszym kolegom z klubu jak powinno się wychodzić do pojedynku, i że przegrywać można w ładnym stylu.

Dobrą postawę w turnieju odnotowały także Aleksandra Piwowarczyk, Laura Soboń, które pokazały chłopcom, że nie tak łatwo wygrać z nimi na tatami.

WYNIKI: 1 miejsce TS WISŁA KRAKÓW, 2 miejsce PM Tarnów, 3 miejsce, Sokół Tuchów, 4 miejsce IS Wierzchosławice I,

5 miejsce IS Wierzchosławice II

Skład I drużyny IS Wierzchosławice:
Jakub Świerczek, Oliwia Nosek, Marcin Zwierzyński, Bartosz Nowak, Karol
Nosek, Sebastian Schab, Wiktor Krupa, Dominik Augustyn

Skład II drużyny IS Wierzchosławice:
Zuzanna Drobot, Miłosz Gibała, Dawid Stec, Michał Paździora, Aleksandra
Piwowarczyk, Kacper Kosman, Laura Soboń,Jakub Mitera, Aleksandra Nosek.

Aby wygrać walkę trzeba wierzyć w wygraną.