^Back To Top
 • 1 Jigoro Kano (twórca judo)
  w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia.
 • 2 JUDO
  jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.
 • 3 JUDO
  przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.
 • 4 JUDO
  kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.
 • 5 Y.Yamashita
  Nie ma końca w uczeniu się Judo
baner

Trenerzy

 mgr Paweł Kita

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. . Trener II klasy sportowej w Judo (2 dan). Kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski  w Judo. Wychowanek klubu MKS Pałac Młodzieży Tarnów (filia Tuchów). Przez okres studiów reprezentant klubu AZS AWFiS Gdańsk. Założyciel Judo w Wierzchosławicach.  Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie oraz nauczyciel Judo w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Członek Zarządu Małopolskiego Związku Judo.
Instruktor narciarstwa zjazdowego oraz gimnastyki korekcyjnej.

 

 

Zainteresowania: sporty walki, jazda na nartach i snowboardzie, wspinaczka, piłka siatkowa, informatyka.

 


Marcin Zwierzyński

 

 

Student Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Instruktor Judo (1 dan). Sędzia Judo. Wychowanek klubu JUDO TORA Wierzchosławice.

 

 

 

 

 

 

 

Zainteresowania: Judo, muzyka, sport.


 

Copyright © 2024 Judo Wierzchosławice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. JUDO WIERZCHOSŁAWICE Rights Reserved.


Facebook