^Back To Top
 • 1 Jigoro Kano (twórca judo)
  w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia.
 • 2 JUDO
  jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.
 • 3 JUDO
  przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.
 • 4 JUDO
  kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.
 • 5 Y.Yamashita
  Nie ma końca w uczeniu się Judo
baner

 

 

Friendly Judo League to przyjacielska liga Judo skierowana do najmłodszych adeptów Judo, której pomysłodawcą jest trener Judo Paweł Kita.

W tej lidzie udział biorą zaprzyjaźnione Kluby Judo. Liga ma za zadanie rozwinięcie u początkujących zawodników Judo aspektu startu w zawodach na zasadzie walk sędziowanych „randorii” i przygotowanie ich do ogólnopolskich turniejów Judo w późniejszych latach. Ma też zadanie rozwijanie chęci sędziowania wśród starszych zawodników, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę sędziowską i zdobyć doświadczenie arbitra.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

REGULAMIN LIGI pobierz

ZGODA NA UDZIAŁ pobierz

KARTA ZGŁOSZENIOWA pobierz

 

Wyniki Ligi w roku szkolnym 2023/2024

1 runda - Bogumiłowice 29.09.2023 pobierz

2 runda - Tuchów 25.10.2023 pobierz

3 runda - Tarnów 29.11.2023 pobierz

4 runda - Bogumiłowice 02.02.2024 pobierz

5 runda - Tuchów 19.04.2024 pobierz

6 runda - Tarnów 6.06.2024 pobierz


Copyright © 2024 Judo Wierzchosławice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. JUDO WIERZCHOSŁAWICE Rights Reserved.


Facebook