^Back To Top
 • 1 Jigoro Kano (twórca judo)
  w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia.
 • 2 JUDO
  jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.
 • 3 JUDO
  przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.
 • 4 JUDO
  kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.
 • 5 Y.Yamashita
  Nie ma końca w uczeniu się Judo
baner

GRUPY TRENINGOWE:


GRUPY REKREACYJNE:

* Grupa (NABOROWA) - Do tej grupy mogą zapisać się dzieci w wieku od 6 lat (za zgodą trenera od 5) do 11 roku życia. W tej grupie trening ma charakter rekreacyjny nastawiony głównie na zabawę, gimnastykę i elementy miękkiego upadania. Po roku treningu za zgodą trenera dzieci mogą przejść do grupy wyższej. Trening odbywa się dwa razy w tygodniu i trwa około godziny zegarowej. Dziecko powinno posiadać zaświadczenie od lekarza ogólnego lub sportowego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w zajęciach judo.

*Grupa (KOLEJNY ROK TRENUJĄCA) - do tej grupy przechodzą dzieci, które przeszły minimum roczne szkolenie w grupie początkującej. (wyjątek może stanowić przeniesienie osoby wcześniej przez decyzję trenera ze względu na wiek i poziom sprawności fizycznej). W tej grupie dalej trening ma charakter rekreacyjny, nastawiony dalej na zabawę, gimnastykę i miękkie padania, ale dochodzą elementy walki w parterze oraz nauka podstawowych rzutów. Dochodzi także wstępna nauka walki w pozycji stojącej. Trening odbywa się 2 razy w tygodniu i trwa około godziny zegarowej. Dziecko powinno posiadać zaświadczenie od lekarza ogólnego lub sportowego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w zajęciach judo.

GRUPY SPORTOWE:

* Grupa (ŚREDNIO-ZAAWANSOWANA) - do tej grupy może dostać się zawodnik, który spełni następujące wymagania:

- miał bardzo dobrą frekwencję treningową w grupie kolejny rok trenującej
- ma odpowiedni wiek na przejście do starszej grupy
- deklaracja chęci uczestnictwa w zawodach sportowych
- zaświadczenie lekarskie od lekarza sportowego
- dobra opinia trenera na przejście do starszej grupy

W tej grupie treningi prowadzone są już pod kątem przygotowania do startów na turniejach Judo. Trening odbywa się 3 razy w tygodniu około 1.15 min w tym trening tzn randorii (walki).


*Grupa (ZAAWANSOWANA) - do tej grupy może dostać się zawodnik, którzy spełni następujące wymagania:

- Miał bardzo dobrą frekwencję na treningach w grupie średnio-zaawansowanej
- brał systematyczny udział w sparingach (walki)
- bardzo dobrze spisywał się na treningach
- ma odpowiedni wiek oraz odpowiednie wyszkolenie na przejście do starszej grupy
- brał czynny udział w zawodach sportowych
- wykazuje charakter wojownika
- deklaruje chęć uczestnictwa w obozach sportowych

W tej grupie trening ma już charakter typowo sportowy. Odbywa się od 3 do 5 razy w tygodniu (w zależności od wieku i umiejętności). Treningi trwają około 2 godzin zegarowych. Mają też różny charakter. Nie tylko odbywają się na sali Judo, ale np w terenie (biegi itd.). Zawodnicy biorą systematyczny udział w zawodach sportowych oraz aktywny udział w sparingach i obozach sportowych.


*Jeśli zawodnicy w grupach sportowych nie będą spełniać  wymagań może to spowodować o powrocie do grup rekreacyjnych.

Copyright © 2022 Judo Wierzchosławice. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. JUDO WIERZCHOSŁAWICE Rights Reserved.


Facebook